Stravování a saunování

23. 5. 2018
Stravování a saunování

Jíst před anebo po saunovaní? Návštěva infrasauny či sauny se nedoporučuje hned po jídle, ale infrasaunu byste neměli navštěvovat ani jako hladoví. Pokud se najíte před saunováním, má Váš tak žaludek plnou práci s trávením, tím se Vám tak může snížit krevní tlak a v kombinaci s vyšší teplotou, která se nechází v infrasauně, můžete pociťovat nevolnost. Jestliže tedy chcete (infra)saunu použít, počkejte alespoň jednu až dvě hodiny. Pokud ale máte opravdu velký hlad, stačí, když si vezmete nějakou menší svačinku, jako je jogurt anebo nějaké ovoce či zelenina. Rozhodně se vyhnete těžkým a tučným jídlům jako je vepřo, knedlo, zelo anebo guláš s pěti. Jak už bylo zmíněno dříve, špatný nápad je navštívit saunu i na lačno. Takže pokud jste ranní ptáče a chystáte se saunovat, nezapomeňte na lehkou snídani. Protože jít do infrasauny, když jste ráno ještě nesnídali, Vám taky neprospívá. A co jíst po saunování? Stejně jako při sportu počkejte alespoň 30 minut (aby se tělo vyrovnalo se změnou teplot) a opět si raději dejte něco lehčího, například zeleninový salát.

Voňavý dárek k mobilním vířivkám

11. 4. 2018
Voňavý dárek k mobilním vířivkám

Pokud přemýšlíte nad pořízením mobilní vířivky, tak máte jedinečnou příležitost dostat dárek zdarma. Jedná se o aromatické krystaly společnosti inSPAration, které můžete použít jak do mobilních vířivek, tak ale i do masážních van či horkých koupelí. Aromaterapie se skládá z mořské a koupelové soli, vitamínů, minerálů a přírodních extraktů. Krystaly jsou rozpustné a tak se nemusíte bát zanesení filtru. Dokonce nijak zvlášť neovlivňuje chemickou rovnováhu vody. Krystaly nepění a ani neobsahují žádné oleje, proto jsou šetrné jak k všem technologiím tak i akrylátovým povrchům. Aromatické krystaly inSPAration maximalizují Váš zážitek z relaxace a uvolní veškeré Vaše smysly.

Vyberte si z naší nabídky mobilních vířivek.

Jak se saunovat?

16. 3. 2018
Jak se saunovat?

Správné tipy a triky k bezpečnému a efektivnímu saunování:

Jak často se saunovat?

Jak často navštívíme saunu či infrasaunu a jak dlouho se budeme saunovat je naprosto individuální věc. Některým lidem stačí, když saunu navštíví jedenkrát až třikrát do týdne a jiným zase vyhovuje saunování každý den. Stejně tak někdo si užívá saunování s přestávkami dlouhé hodiny, někdo vydrží pár minut. Jednoznačný návod jak (infra)saunu často používat a jak dlouho se v ní saunovat, neexistuje. Je ale dobré mít na paměti, že saunování je pro organismus velmi přínosné, ale pouze tehdy, pokud se cítíme příjjemně. Pokud chcete zvýšit efektivitu účinků saun a infrasaun, měli byste je navštěvovat pravidelně. Z dlouhodobého hlediska byste se měli saunovat alespoň jedno týdně, což je pro Vaše zdraví nejúčinnější.

Kolik vody vypít před saunováním, v průběhu a po něm?

Pro zdravý chod našeho těla bychom měli vypít 2-3 litry vody za den bez ohledu na to, jaké je zrovna počasí. Vysoké teploty v kabinách saun a infrasaun mají pro tělo podobnou zátěž jako v létě, kdy se zvyšuje množství tekutin, které tělo potřebuje pro normální funkci organismu. A tak je dobré si zapamatovat, že v den, kdy se půjdeme saunovat, musíme zvýšit příjem tekutin a pít mezi saunovacími cykly anebo v jejich průběhu. Po saunování byste se měli cítit příjemně, pokud převažuje únava, tělo trpělo nedostatkem tekutin, což se projevuje dehydratací a s ní spojená únava.

INFRASAUNA PROWELL R2 REDLIGHT+ BASIC LINE

10. 10. 2017
INFRASAUNA PROWELL R2 REDLIGHT+ BASIC LINE

Novinkou mezi saunami je domácí infrasauna ProWell R2. Jedná se o luxusní infrasaunu pro dvě osoby, kterou si můžete pořídit, ať už bydlíte malém bytě nebo v rodinném domě.  Zákazníci, kteří mají nedostatek prostoru, budou spokojení s velikostí této sauny. S porovnáním s ostatními saunami je sauna ProWell R2 menší - má pouze 94 cm do hloubky. Infrasauna je vyrobena z exkluzivního saunového dřeva - kanadské jedle. Kanadská jedle neboli hemlock roste na západním pobřeží Severní Ameriky. Má velmi hladký povrch bez pryskyřice, je pevná a nekroutí se. Infrasauna je vybavena dvěma typy zářičů. Podlahovým (karbonovým) zářičem, který slouží pro rovnoměrné prohřátí vašich chodidel. Druhým typem zářiče a zároveň novinkou na trhu je zářič Redlight+, který nejen vysílá hloubkové infrazáření, ale vysílá i červené světlo, které má terapeutické účinky. Zářič s označením RedLight+ je ze zdravotního pohledu mnohem účinnější než keramické nebo RedLight zářiče. Zářič RedLight+ je umístěn tak, aby prohříval záda, boky, holeně a lýtka. Infrasauna je vybavena rádiem, mp3 přehrávačem a dále světelnou terapií. Na infrasaunu značky ProWell R2 je poskytnuta záruka 2 roky.

Infrasauna do bytu

17. 10. 2016
Infrasauna do bytu

Bez ohledu na to, jestli bydlíte v obrovském rodinném domě nebo malém bytu, i Vy si můžete pořídit infrasaunu. V nabídce naleznete infrasauny do bytu, infrasauny do domu, velikosti volte podle prostoru, který máte, a podle počtu osob, které budou infrasuanu využívat. Infrasauny jsou dle velikosti rozděleny do několika kategorií, nejčastěji jako infrasauny pro jednoho, infrasauny pro 1 osobu, infrasauny pro dva, infrasauny pro 2 osoby, infrasauny pro 3 osoby, infrasauny pro 4 osoby a rohové infrasauny, do kterých se vejde 3 až 4 lidi. Rohová infrasauna je také často volena jako varianta pro dva lidi, kteří mají pro umístění infrasauny dostatek prostoru a chtějí si dopřát co největší komfort během saunování. Jakmile máte jasno ve velikosti infrasauny, zaměřte se na zářiče. Jelikož jsou infrazářiče tím nejdůležitějším na celé sauně, dejte přednost kvalitnímu zářiči před prostornou saunou, nelze-li skloubit oboje. Tím nejkvalitnějším zářičem, který můžete dostat, je RedGlass zářič, který jako jediný model vyzařuje infračervené záření ve všech třech pásmech, čímž Vás prohřívá do hloubky tkáně. Takovýto zářič, který působí ve všech třech pásmech, bývá označován jako fullspektrální. Mezi levnější typy zářičů řadíme RedLight, který krom tepla vydává také terapeutické světlo, zářič karbonový, který prohřívá plošně, a ty nejlevnější zářiče keramické, které díky vysoké povrchové teplotě dokáží vyhřát prostor infrasauny nejrychleji, nevýhodou je však při povrchové teplotě až 300°C velmi nízký teplotní komfort. Novinkou na trhu jsou infrasauny, ve kterých si můžete regulovat výkon zářičů. Díky této vychytávce si můžete nastavit různou intenzitu záření na záda, přední část těla a lýtka, díky čemuž se saunování stává slastným zážitkem. 

Finská sauna, infrasauna, saunování

4. 10. 2016
Finská sauna, infrasauna, saunování

Najít saunu pro 4 osoby, pro celou rodinu, saunu pro děti, saunu pro starší lidi? Nic nemožného. Naše jediná sauna v sobě kloubí výhody infrasaun i klasických finských saun. Řešením je kombinovaná sauna Grand De Luxe Combi, která umožňuje využití kamen a infrazářičů zároveň i zvlášť. Můžete si tedy dopřát relax ve velmi vysokých teplotách a přitom nezakazovat vstup ratolestem, kterým pouze jednoduše změníte technologii saunování tlačítkem na ovládacím panelu.

V naší nabídce naleznete kombinované sauny dvou značek – Vitalwell a Grand De Luxe. Pokud patříte mezi inovátory, kteří musí mít každičkou novinku na trhu, pak si určitě prostudujte informace o naší nejnovější kombinované sauně, která nese název Kombinovaná sauna Grand De Luxe Combi. Tato kombinovaná sauna disponuje saunovými kamny o výkonu 6kW, umístěnými ve spodní části sauny, a deseti infračervenými RedGlass zářiči, které jsou nastaveny k prohřívání těla do hloubky tkáně zádových a lýtkových partií. Sauna je vybavena třemi pohodlnými lavicemi ve dvou patrech, zabudovaným rádiem, MP3 přehrávačem, USB vstupem, světelnou terapií, která připomíná pohled na hvězdné nebe, větrákem a velmi příjemnou regulací výkonu jednotlivých infrazářičů, díky čemuž si můžete užívat maximální tepelnou pohodu.

Novinka našich infrasaun - tónovaná skla

17. 8. 2016
Novinka našich infrasaun - tónovaná skla

Léto nám pomalu končí, venku se ochlazuje a počasí se nenápadně začíná podobat tomu podzimnímu. Showroom ve Zlíně praská ve švech – je tady ten pravý čas vybrat si infrasaunu! V naší nabídce naleznete hned několik desítek modelů infrasaun značky Grand De Luxe, a to ve dvou řadách – základní Basic Line a prémiové Premium Line.

A protože jsme ani v létě nezaháleli a lámali si hlavu, čím naše infrasauny vylepšit, přicházíme s novinkou v podobě tónovaných skel, které Vám pro relax umožní ještě větší soukromí. Nadchneme tak stydlíny, ale určitě i fajnšmekry se smyslem pro detail, protože kouřová skla jsou zkrátka tím nejelegantnějším řešením!

Přijďte si jednu takovou tónovanou fešandu prohlédnout k nám na prodejnu! Již brzy v prodeji.

Welness na míru

2. 5. 2016
Welness na míru

Nově svým zákazníkům přinášíme možnost nabídky sauny nebo infrasauny na míru. Jsme si vědomi obtížnosti výběru té správné sauny či infrasauny, zvlášť při tak velkém množství dostupných, a často i zavádějících informací. Kontaktujte nás a nechte výběr (infra)sauny na odbornících.

 

Dokonalý relax a nádhera ve vašem vlastním domově

1. 2. 2016
Dokonalý relax a nádhera ve vašem vlastním domově

Je na čase zbořit mýty o tom, že sauny jsou nevzhledné krabice, které lidé v touze po trošce tepla navštěvují ve společných prostorách relaxačních center. Novinky z řady Premium Line dokazují pravý opak! Krása střídá nádheru a při pohledu na prosklený box blížící se prostorné místnosti, zahalené v kvalitním cedrovém dřevu a opojné hře světel z Red Light zářičů proslulých blahodárnými terapeutickými účinky, duše jenom zajásá. Nebojte se dopřát si maximální relax v nejnovějších léčivých infrasaunách značky Premium Line!

Bazény Olympia Nexus

5. 5. 2015
Bazény Olympia Nexus

Léto je pomalu za dveřmi, a proto je dobré, abychom na něj byli dobře připraveni. Jestliže nemáte ve svém okolí žádný plavecký bazén, nebo si prostě chcete užívat klidné koupání a relaxaci v soukromí, pak jistě oceníte naši nabídku bazénů SWIM SPA. Bazény SWIM SPA nejsou totiž jen tak obyčejné bazény, neboť v sobě ukrývají nejen plaveckou část s protiproudem, ale také vířivou vanu. Bazén je tedy rozdělen na dvě části a vy si můžete užívat jak aktivní, tak pasivní odpočinek kdykoliv budete chtít. Bazény SWIM SPA OLYMPIA NEXUS jsou pak navíc vybaveny protiproudem, jenž vám ještě o něco více zpestří vaše plavání. NAvíc je bazén vybaven filtracemi, jenž jsou umístěny proti sobě, a které zaručují neustále čistou vodu. Neváhejte proto, a připravte se na léto ve vší parádě.

Dřevo na výrobu infrasauny

4. 2. 2015
Dřevo na výrobu infrasauny

Infrasauny jsou nejčastěji vyráběny z hemlocku (kanadská jedle) a cedru. Tyto stromy se nejvíce vyskutují v Severní Americe. Cedr je velmi vzácná dřevina a roste v severení oblasti Californie, dále v Britské Kolumbii a nalézt jej můžeme i v jižní části Aljašky. Výška těchto krásných a vzácných stromů je v rozmezí 40 až 60 metrů. Délku života ovlivňují klimatické podmínky a prostředí, ve kterém se tyto stromy nacházejí. Zatím je však zaznamenám nejstarší cedr, jenž se nacházel na ostrově Vancouver a rostl 700 let. Cedr byl využíván již původními obyvateli Ameriky pro stavbu chýší, kánoí, ale i na menší řezbářské práce (totemy, sošky apod.). Vlákna z cedru se používala na výrobu pletených košů a lan. Cedr je i v dnešní době velmi oblíbeným stavenbním materiálem. Cedrové dřevo je více odolné proti požárům, velmi příjemně voní, má větší objemovou stálost a vysokou trvanlivost. Používá se však i pro tesařské a truhlářské práce, dále do interiérů a exteriérů, pro výrobu nábytku a pro dýhování. Při samotné výrobě sauny je cedrové dřevo velmi vhodné, neboť nepohlcuje vlhkost a nevytváří se na něm žádná plíseň.

Infrasauny Grand De Luxe

16. 1. 2015
Infrasauny Grand De Luxe

Nadcházející sychravé dny nejsou nic pro ty, kteří mají raději ty teplejší. A právě pro Vás máme řešení v podobě infrasauny Grand De Luxe. Díky infrasauně uniknete zimě a dopřejete si kvalitní odpočinek. Pořiďte si osobní infrasaunu značky Grand De Luxe a využijte nabídky dopravy a montáži zdrarma.

 

Navíc mají infrasauny Grand De Luxe oproti konkurenci značnou výhodu - ionizátor kyslíku. Ionizátor slouží ke zlepšení kvality vzduchu v infrasauně a obohacuje vzduch velkým množstvím záporně nabitých iontů. Anionty, jak jsou tyto částice odborně nazývány, pomáhají k celkové látkové výměně, odbourávají stres a napětí. Ne náhodou se nejvíce aniontů nachází v blízkosti moří, vodopárů, borovicových lesů nebo ve vzduchu po bouřce.

 

Vyberte si vlastní infrasaunu Grand De Luxe z naší nabídky a udělejte něco pro sebe a své zdraví.

Nejlepší relaxace

29. 12. 2014
Nejlepší relaxace

Zahradní houpačky jsou ideálním doplňkem na Vaši zahradu. Jsou nejen vkusné, ale i velmi pohodlné. V našem e-shopu Vám nabízíme různé provedení zahradních houpaček, takže si jistě vybere každý z Vás. Pokud toužíte po kvalitním provedení ze dřeva, tak právě pro Vás máme zahradní dřevěné houpačky. Dřevo použité na houpačky je velmi kvalitní a odolné. Pokud však nejste zastáncem dřevěných houpaček, pak i pro Vás máme řešení v podobě kovových zahradních houpaček. Všechny modely jsou vyrobeny ve velmi moderním a krásném stylu, který se hodí na každou zahradu či terasu. I pro ty z Vás, kteří milujete odpočinek s knížkou a třeba i osamotě máme závěsná křesla. Hodí se jak na Vaši zahradu tak do interiéru a zaručujeme, že odpočinek na závěsných houpačkách je naprosto dokonalý.

Kvalitní odpočinek ve vířivce

15. 12. 2014
Kvalitní odpočinek ve vířivce

Mobilní vířivky MSpa jsou vybaveny tím nejlepším, co si jen můžete přát. Každá vířivka obsahuje termokryt, který lépe izoluje a zabraňuje úniku tepla. Stejně tak obsahuje ohřev vody, který je vybaven tím nejmodernějším ovládáním. Mobilní vířivky jsou vyrobeny z velmi kvalitního laminátového PVC a syntetické kůže. Díky patentované technologii, jsou všechny vířivky MSpa dokonalé tiché. Jejich snadná manipulace a instalace je vhodná pro každého. Všechny vířivky jsou velmi pevné a jejich velikost zaručuje, že se vejdou na jakékoliv místo v zahradě, a v nepřízni počasí i do Vašeho interiéru.

Red light zářiče

4. 12. 2014
Red light zářiče

Rozdíl mezi zářiči používanými v infrasaunách, je podstatný. Karbonové zářiče jsou umístěny po celém interiéru infrasauny a tepelná pohoda je proto podstatně větší. Keramické zářiče se velmi rychle zahřejí a jejich povrchová teplota je po celou dobu saunování velmi vysoká. Tyto zářiče se ho pro infrasauny, které chcete umístit do chladnějších místností u Vás doma. Red Light zářiče jsou v kombinaci s keramickými, jsou vyrobeny s křemičitého skla a stejně jako keramické dosahují vysokých teplot. Jejich umístění je v zadní straně infrasauny, aby Vám příjemně prohřívaly zádové svalstvo a boky. Výhodou red light zářičů je jejich energetická nenáročnost a vysoká životnost. Navíc oproti keramickým a karbonovým zářičům vyzařují red light zářiče ještě červené světlo, které má na nás velmi dobré terapeutické účinky.

Nejlepší prevencí proti nemocem je návštěva infrasauny

25. 11. 2014
Nejlepší prevencí proti nemocem je návštěva infrasauny

Pro tyto sychravé dny je infrasauna tím nejlepším pomocníkem, který Vás zahřeje a navíc posílí imunitní systém. Infrasauny jsou také velmi vhodné i pro Vaše děti, které díky pravidelným návštěvám budou méně nemocné. Saunování nejen dětem prospívá po zdravotní stránce, ale děti budou i po návštěvách infrasauny klidnější, budou mít větší chuť k jídlu a budou lépe spát. Infrasauny navíc mají navíc příznivý vliv na léčbu astmatu, a proto jestli Vaše dítě trpí tímto onemocněním neváhejte a navštivte, nebo si pořiďte vlastní infrasaunu.

Zahradní houpačky

18. 11. 2014
Zahradní  houpačky

Zahradní houpačky jsou vhodným doplňkem na Vaši zahradu či chalupu. Zahradní houpačky si zamilujete nejen vy, ale především Vaše děti. Vybírejte z různých provedení - dřevěné, kovové -  a dopřejte si tu správnou a zaslouženou relaxaci.

Bazény SWIM SPA

18. 11. 2014
Bazény SWIM SPA

Bazény SWIM SPA jsou nejlepším místem pro Váš odpočinek. Výhodou je, že jej můžete vybavit řadou doplňků - například protiproudem (v případě bazénů Olympia, je protiproud již zabudovaný). V bazénu si najdou zalíbení jak Vaše děti, tak i vy osobně. V bazénu můžete pořádat párty, či pouze relaxovat po náročném dni. Plavání je navíc velmi zdravé - nezatěžuje organismus, zlepšuje fyzickou kondici a snižuje hladinu stresu.

Mobilní vířivky MSpa

13. 11. 2014
Mobilní vířivky MSpa

Odopočívejte a uvolněte se v mobilních vířivkách MSpa. Výhodou vířivek MSpa je celoroční využití - na terase, zahradě, nebo přímo ve Vašem domě. Vyberte si Vaši výřivku podle vlastních představ, ať už podle počtu osob, její barvy nebo celkového designu, který Vám bude ladit se zahradní terasou. Součástí výřivek MSpa je dokonalá perličková masáž, díky které můžete relaxovat kdykoliv budete chtít.

Infrasauny pro 1 osobu

13. 11. 2014
Infrasauny pro 1 osobu

Pokud máte doma málo místa, ale přesto toužíte po své vlastní infrasauně, je pro vás nejhodnější infrasauna pro 1 osobu. Svými rozměry 90 x 90 a výškou 190 cm ji můžete umístit prakticky do jakékoliv koupelny, nebo jiného koutu v bytě. Doporučujeme infrasauny Grand De Luxe, které se krásně hodí do interiéru a stanou se tak jeho ozdobou.